Poštovane članice i članovi HATZ-a,
U sklopu 18. tjedna mozga u organizaciji ili uz sudjelovanje članova HATZ-a održana su sljedeća događanja:
U srijedu, 13. ožujka 2019. godine na Hrvatskom institutu za istraživanje mozga (HIIM) održano je predavanje „Kako neuroznanost može pomoći u učenju i polaganju ispita“. Predavanje su održali dr. sc. Mirta Zelenika Zeba, mag. psych., Krešimir Friganović, mag. ing. i prof. dr. sc. Mario Cifrek, redoviti član HATZ-a. Uvod u predavanje i Tjedan mozga održao je dr. sc. Domagoj Džaja, dr. med. Predavanje je održano u organizaciji Akademije tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ), Fakulteta elektrotehnike i računarstva (FER), Hrvatskog društva za biomedicinsko inženjerstvo i medicinsku fiziku (HDBIMF) i Odjela za tehniku u medicini i biologiji (EMB18) Hrvatske sekcije IEEE.
Nakon predavanja predavači su za radijsku emisiju „Oko znanosti“ izvijestili o svom radu u neuroznanosti, predavanju i Tjednu mozga. Emisija je emitirana na Prvom programu Hrvatskog radija u petak, 15. ožujka 2019. godine.
U četvrtak, 14. ožujka 2019. godine u sklopu “IV. Simpozija o istraživanju i bolestima mozga“ održanog u dvorani Čačković Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Krešimir Ćosić, redoviti član HATZ-a održao je predavanje „Primjena umjetne inteligencije u treningu i učenju kompleksnih kognitivnih vještina“. Simpozij je održan u organizaciji Razreda za medicinske znanosti HAZU (Odbor za neuroznanost i bolesti mozga), Znanstvenog centra izvrsnosti za temeljnu, kliničku i translacijsku neuroznanost, Međunarodnog instituta za zdravlje mozga, Hrvatskog društva za neuroznanost i Hrvatskog instituta za istraživanje mozga Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
U nastavku možete pogledati nekoliko fotografija s predavanja.
Dr. sc. Domagoj Džaja najavljuje predavanje.
Predavanje je privuklo velik broj zainteresiranih.
Krešimir Friganović, mag. ing. demonstrira korištenje prijenosnog elektroencefalografa.
Dr. sc. Mirta Zelenika Zeba, mag. psych. tijekom predavanja.
Ispitanica iz publike sudjeluje u snimanju kognitivnih evociranih potencijala.
Tradicionalna fotografija na kraju predavanja.